isguzman@muratosgb.com.tr
+90 (426) 214 12 66 +90(544) 426 99 12

Bingöl Devlet Hastanesi Güvenlikçileri Kura ile Belirendi

Bingöl Devlet Hastanesi Güvenlikçileri Kura ile Belirendi

Bingöl Devlet Hastanesi ile Kadın, Doğum ve Çocuk Hastanesi Güvenlik Görevlisi Hizmet Alımı İhalesini kazanan firma, istihdam edecekleri personelleri kura ile belirleme yoluna gitti.

Devlet ve Doğum Hastanesi özel güvenlik işini alan firma, adamcılık olmasın diye güvenlik personelini kura ile belirledi. 
Bir süre önce müracaatları kabul eden özel güvenlik firması, dün saat 13.00'te Bingöl Belediyesi Kültür Merkezi'nde Bingöl 1. Noteri huzurunda kura ile personel belirleme yoluna gidildi. Ancak, sistemden kaynaklanan bazı aksaklıklar nedeniyle mükerrer isimler yer alınca kura çekimleri durduruldu.

Firma yetkilisi Kadir Çintay, başlattıkları işi sonuna kadar şaibesiz yürütmek istediklerini belirterek kurayı erteledikleri belirtince, güvenlikçi adayları da uygulamayı destekledi.

Firma tarafından yapılan düzenleme sonucu 320 başvuru sahibinin yer aldığı liste tekrardan notere teslim edildi. Aynı gün saat 17.00'de asılan listelerin ardından saat 18.00'de kura çekimine gidildi.

İsimlerin teyit edilmesinin ardından yapılan kura çekimlerinde Bingöl Devlet Hastanesi ile Kadın, Doğum ve Çocuk Hastanesi'nde çalıştırılmak üzere 18 güvenlik görevlisi belirlendi.

Firmanın kendi inisiyatifiyle, güvenlik personelini kura yoluyla belirlemesinin örnek bir uygulama olduğunu belirten adaylar, "Bu uygulamanın diğer firmalara da örnek olmasını istiyoruz" dediler. 

HIZLI İLETİŞİM

Sorun Ve Şikayetlerinizi Bize Hızlı Bir Şekilde Bildirin